دعوت دریاپ برای رقابت در گوا

هر ساله استارتاپ ها از سطح جهان در شرایطی بسیار متفاوت در گوا جمع می شوند و به رقابت می پردازند. وقتی از رقابت استارتاپی حرف می زنیم باید به یک سالن فکر کنیم که عده ای داور نشسته اند و شما برای آن ها از استارتاپ تان می گویید و آن ها از شما سوالاتی می پرسند.

اما در گوا در ساحل اقیانوس هند شما سه روز در یک کمپ با دیگران زندگی می کنید و غذادرست می کنید! دقیقا حتا باید خودتان غذا بپزید و همین ها هیجان انگیزش می کند. در چادر می خوابید و با دیگران در این سه روز باید زندگی کنید، کار کنید تفریح کنید و غذا بپزید.

دریاپ در این دوره حضور داشت و توانست با عده ای از دوستان خوب در سراسر جهان به رقابت بپردازد و زندگی کند و این تجربه بین المللی به بسیاری از جهات باسایر تجربه های متفاوت بود.

دعوت نامه حضور دریاپ

این سومین حضور بین المللی دریاپ و پنجمین حضورش در یک رویداد استارتاپی داخلی و بین المللی بود. با پایان دوره رقابت های ملی و بین المللی که تقریبا از مهرماه شروع می شود تا پایان اردیبهشت طول می کشد، تیم دریاپ امیدوار است چیزهای آموخته باشد که بتواند از آن ها به نفع خود و اکوسیستم استفاده کند.

دریاپ در یک رقابت جهانی

سفر دریاپ که از ماه های ابتدایی سال ۱۳۹۵ آغاز شده بود در ماه های ابتدایی ۱۳۹۷ به هند رسید. در این سفر هیجان انگیز به هند که کمی هم دلهره آور بود ما در یک مسابقه برای یک میلیون دلار سرمایه گذاری شرکت کردیم که در نهایت به یک استارتاپ فینتکی بسیار خوب از کشور امریکا رسید.

ادج ۱۹۶ یک مسابقه بین المللی برای رسیدن به جایزه ای یک میلیون دلاری بود که در سال ۲۰۱۸ در بین استارتاپهای فینتکی برگزار شد. در این مسابقه که از ۵ قاره جهان حضور داشتند. ۱۴ استارتاپ به مرحله فینال رسیدند. فینال که در پایتخت هند برگزار شد در روز ۲۰ اوریل شاهد رقابت این استارتاپ ها در مقابل داوران سخت گیر بود.

فینالیست ها طی یک دوره انتخاب که از ثبت نام آغاز و با مصاحبه و تست فرایند همراه بود انتخاب شدند. دریاپ یکی از فینالیست های حاضر در این رقابت بین المللی بود و در رقابت نهایی در دهلی هند ارائه خود را توسط بنیانگذار احسان اله نیک آیین انجام داد.

پیش از شروع رقابت آقای پریانک تیواری ( Priyank Tiwari) معاون رییس یس بانک هند سخنرانی بسیار جالبی انجام داد و پس از آن یک پنل پرسش و پاسخ آموزنده توسط چهار بنیانگذار استارتاپ های موفق هند صورت گرفت.

نرسیدن به جایزه اگر چه دلسرد کننده بود اما استقبال سایر سرمایه گذاران حاضر در جلسه بسیار امیدوارکننده بود به طوری که دریاپ در همان قدم اول و در روزهای بعدی توانست موافقت نامه اولیه برای حضور در برزیل به همراهی یک استارتاپ دیگر که از برزیل آمده بود به امضا برساند.
کارهای صورت گرفته توسط دو شرکت اروپایی بسیار خوب و حرفه ای بود. دو شرکت از شرق آسیا یعنی هنک کنگ حضور داشتند و چند استارتاپ افریقایی که یکی از آن ها بسیار خوب و بر روی حل یکی از معضلات بانکی در کنیا بسیار خوب عملکرده بود و مورد تقدیر داوران قرار گرفت.
استارتاپ کانادایی به بیش از ۱۲ میلیون دلار درآمد تا سال ۲۰۲۰ می اندیشید و توانسته بود بیش از ۲.۵ میلیون دلار درآمد تولید کند.
اما برنده واقعا یک سیستم بسیار عجیب برای کنترل و اطمینان از خریدسهام ارائه داد و درقامت یه برنده ظاهرشد. بنیانگذار استارتاپ تا کنون سه خروج موفقیت آمیز داشته و بسیار مسلط و کاربلد از طرح خود دفاع کرد.


از دریاپ به دلیل نوآوری تقدیر به عمل آمد وجایزه مرحله قبلی به آن تعلق گرفت. ما در آستانه مذاکرات جدی برای عرضه دستاوردهای خود به بازار هند هستیم ومذاکرات بسیار سازنده ای نیزبا نمایندگان دولت هند در زمینه رگولاسیون انجام دادیم.

/ موفقیت ها

دریاپ: دیگر یک استارتاپ بین المللی

دریاپ استارتاپ بین المللی شیرازی است که در حوزه پرداخت بدون تماس مهرماه امسال کار خود را آغاز کرده است. این استارتاپ کار خود را با مطالعه مشکلات جاری اپلیکیشن های پرداخت بدون تماس که با Qrcodes , NFC کار می‌کنند آغاز به کار کرد و بر روی جایگزینی آنها متمرکز شده است. راه حلی که این استارتاپ ارائه کرد مورد توجه سایر شرکت های بزرگ جهان نیز قرار گرفته است.

دریاپ در زمانی آغاز به کار خود را اعلام کرد (مهرماه ۹۶) که سایر استارتاپ ها در محیط مطالعه یا تولید محصول اولیه هستند. به همین دلیل این استارتاپ مورد توجه شتاب دهنده های خارجی قرار گرفته است هر چند که با بی مهری شتابدهنده های ایرانی روبرو شده است.

اولین جایزه که دو هفته پیش (فوریه ۲۰۱۸) این استارتاپ به خود اختصاص داد جایزه ۵۰ هزار دلاری است که در یک مسابقه بین‌المللی بسیار بزرگ و در بین صدها استارتاپ از سراسر جهان از جمله امریکا، کانادا، آلمان و … برنده آن شده است و اکنون در مرحله نهایی این مسابقه هیجان انگیز به عنوان اولین استارتاپ ایرانی برای جایزه یک میلیون دلاری به رقابت می پردازد.

این رقابت جهانی Edge 196 (http://www.edge196.com/) نام دارد که خود را این‌گونه تعریف کرده است: رقابت جهانی استارتاپ ۲۰۱۷، در حوزه فین تک به قصد توان مندسازی نوآوران و استارتاپ ها در سطح جهان ذیل پلت فرم ادج ۱۹۶ صورت می گیرد. رقابت در ۲۶ ناحیه جهان شامل ۱۹۶ کشور با هدف شناسایی استاتارپ هایی است که می‌توانند تک شاخ های این صنعت در سال‌های آینده باشند، صورت می گیرد. از هر ناحیه ۳ استارتاپ به رقابت مقدماتی و تنها یک استارتاپ یعنی ۲۶ استارتاپ از سراسر جهان به رقابت نهایی راه می یابند. هر یک از این ۲۶ استارتاپ ۵۰ هزار دلار به علاوه پیشنهاد سرمایه‌گذاری را به عنوان جایزه دریافت می‌کنند و در نهایت پس از رقابت بین همه آن‌ها یک استارتاپ به جایزه یک میلیون دلاری می رسد.

این جایزه در کنار رقابت در مرحله پیش نهایی استارتاپ مسترکارت به نام استارت پث (https://www.startpath.com) که در آن دریاپ به ۵۰ تیم نهایی رقابت کننده راه یافته است و امیدوار است به لیست ۲۰ تیم نهایی راه یابد در تیم این اعتماد به نفس را بوجود آورده است که مسیر درستی را انتخاب کرده اند.

دعوت برای حضور در مانی ۲۰۲۰ در سنگاپور و گردهمایی استارتاپ ها در سیسایدگوا (http://www.seasidestartupsummit.in) نیز از اتفاقات بسیار خوبی است که خبرهای آن به این استارتاپ می رسد.

راه حل ارائه شده توسط این استارتاپ برای انتقال و دریافت وجه می‌تواند یکی از مشکلات اصلی سیستم پرداخت یعنی هزینه‌های سنگین و گزاف سیستم بانکی را مورد هدف قرار دهد. تیم دریاپ تلاش می‌کند تا جلب نظر مدیران شهری اولین قدم خود برای بستن قراردادهای مطمئن را با صبوری و با اطمینان بردارد.

هر چند که نو بودن روش کار و ایجاد اعتماد در مصرف کننده می‌تواند به عنوان یکی از موانع این استارتاپ باشد اما با همکاری سیستم بانکی می‌توان در زیر ساخت اطمینان لازم برای اجرای درست این کار را فراهم آورد.

دریاپ: دریافت و پرداخت بدون تماس به شیوه ای نوین

پرداخت بدون تماس یکی از روش های مبادله پول است که در جهان در حال گسترش است که می تواند بسیار سریع تر و امن تر از روش های فعلی که برای پرداخت استفاده می شود مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از شرکت های بزرگ در این زمینه فعالیت های خود را آغاز کرده اند. مستر و ویزا در این زمینه پیشرو هستند و با استفاده از تکنولوژی هایی مانند NFC و RFID این روش را رشد داده و از آن استفاده کرده اند.
در کشور ما نیز اخیرا همین روند آغاز شده است اما بسیار بطئی در حال پیشرفت است و البته این نکته نیز در رشد دادن آن توجه نشده است وجود مشکلاتی است که در تجربه دیگران بروز کرده است و ما باید از آن‌ها درس بگیریم.
پرداخت بدون تماس هر نوع روش پرداختی با استفاده از کارت های اعتباری، کارت های بانکی یا سایر تجهیزات شامل گوشی های هوشمند است که بتواند با استفاده از راه های ارتباطی بی سیم یا ارتباط از نزدیک (NFC) یا هر راه ارتباطی دیگر پرداخت امن را انجام دهد.
در این روش پرداخت ها می تواند با استفاده از یک زیر ساخت مناسب با دوبرابر سرعت روش های سنتی صورت گیرد. چرا که در این روش نیازی به زدن پین کد یا چاپ و امضای رسید نیست و شما تنها کافی است که که مبلغ و تقریب دریافت کننده و پرداخت کننده و تایید نهایی را دریافت کنید.
با رشد تکنولوژی های ارتباط از راه دور و امن شدن کانال های ارتباطی اکنون یکی از امن ترین روش های پرداخت به شمار می آیند و دستکاری آن ها دیگر به سادگی کپی مشخصات الکترونیکی یک کارت بانکی نیست و این موضوع این روش را بسیار امن می کند.
پیش از آن که دریاپ تولید شود معدودی از شرکت ها و بانک ها اقدام به راه اندازی پرداخت های موبایلی یا پرداخت های بدون تماس کرده اند. اما دریاپ اولین اپلیکیشن موبایلی پرداخت بدون تماس است که هیچ نیازی به سخت افزاری جز موبایل های هوشمند ندارد.

 

دریاپ(http://www.daryapp.com) یک تلاش برای ترکیب چندین روش پرداخت وجه و تسهیل روش های سنتی و کاهش هزینه های سنگین آن بر سیستم بانکداری کشور است. اگر چه هنوز یکی از مهم ترین روش های پرداخت و دریافت وجه، کارتخوان ها هستند و در میان مدت نیز باقی خواهند ماند اما هزینه های سنگین نگهداری و پشتیبانی و بزودی بروزرسانی آن ها انقدر سنگین خواهد بود که هر روش جایگزینی که قدری از این هزینه ها بکاهد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
بانک ها در سال گذشته به سرعت به سمت توسعه کارت خوانهای موبایلی پیش رفته اند که هر چند نوید دهنده رفع بیشتر محدودیت های تراکنش موبایلی است اما عملا تراکنش ها را باز هم به سخت افزار وابسته می کند و همین امر از توسعه آن جلوگیری خواهد کرد. از سوی دیگر تراکنش های بدون تماس نیز با فن آوری NFC رو به رشد است. تراکنش های بدون تماس بدون تردید یکی از آینده دار ترین پروژه های بانکداری موبایلی است که هم اکنون در دستور کار شرکت های جهانی قرار دارد و باید ما نیز به آن عنایت داشته باشیم.
بر اساس همین تحلیل دریاپ یکی از جایگزین های بسیار مناسب برای روش های سنتی است که می تواند با بهره برداری از تکنولوژی های نوینی چون اینترنت اشیا بسیاری از موانع برای توسعه نوآوری هایی که به خدمات بانکی نیاز دارند را بر طرف سازد.
دریاپ می تواند به سیستم بانکداری در مشکلات زیر کمک شایانی کند:
در مواقعی که تخصیص یک کارتخوان به درخواست کننده به صرفه نیست یا مشکل قانونی دارد. چرا که تعداد تراکنش های درخواست کننده در روز بسیار کم است یا نمی تواند قانونی بودن کسب و کار خود را اثبات کند.
در زمانی که روش استفاده از کارت خوان بسیار وقت گیر است و در کسب و کارهای بزرگ و پر مراجعه باعث درد سر است.
ایجاد یک زیر ساخت بسیار مناسب برای توسعه کسب کارهای نو بر پایه تکنولوژی های بسیار جدید که بانکها برای آن ها آماده نیستند. مثلا مغازه های بدون فروشنده مانند آمازون گو(Amazon Go).

شرکت رسانه با بهره گیری از دپارتمان پژوهش و توسعه خود دریاپ را بر اساس مطالعات زیادی در حوزه بانکداری اجرا کرده است و مدعی است دریاپ یکی از جدید ترین رهیافت های پرداخت بدون تماس در سیستم بانکداری جهانی است.
شرکت رسانه با سرمایه گذاری بر روی توسعه اپلیکیشن و همچنین درگاه اینترنت اشیا آن توانسته است طی یک سال گذشته به راه حلی جدید و چند جانبه شامل پرداخت بدون تماس، استفاده از بارکد و بارکد خوان و پرداخت های تحت شبکه های اجتماعی دست یابد.
درحال حاضر اپلیکیشن دریاپ عملیاتی شده و در بازار (https://play.google.com/store/apps/details?id=ir.ingn.daryapp) موجود است و بزودی نیز از بخش اینترنت اشیا آن رو نمایی خواهد شد. دریاپ امیدوار است بتواند با ساده، سریع و ایمن کردن روش های دریافت و پرداخت وجه بر اساس استانداردهای بانک مرکزی به انتظارات مردم پاسخی درخور بدهد و از سوی دیگر در کاهش هزینه های بسیار زیاد تبادلات بانکی به بانک های کشور راهی برای کاهش آن ها نشان دهیم.

/ معرفی

ارائه دریاپ برای جذب سرمایه در تور راه ابریشم

تور استارتاپی راه ابریشم در قدم یکی مانده آخر به شیراز رسید و دریاپ یکی از استارتاپ های شیرازی بود که در این تور استارتاپ خود را ارائه کرد و از ایده اش در مقابل داوران دفاع نمود و به سوالات آن ها پاسخ داد. این تور که به صورت بین المللی بر گزار گردید اولین قدم با این شکل ارائه بود و همه شرکت کنندگان ایده های خود را به انگلیسی ارائه کردند.

دریاپ در حال جذب سرمایه در دور اول است و از پیشنهادات سرمایه گذاران محترم استقال می کند و می تواند مدارک بیشتری را برای دفاع از نظر خود فراهم نماید. دریاپ به عنوان یک راه حل در صنعت پرداخت بدون تماس بازار هدف بسیار بزرگ و جذابی دارد و اکنون در تلاش است برای دور اول جذب سرمایه انجام دهد. به همین مناسبت ویدئو ارائه خود در تور راه ابریشم را برای علاقه مند عزیز منتشر می کند تا در صورت مورد توجه قرار گرفتن برای مذاکرات بیشتر با ما تماس بگیرید. دریاپ همچنین از تور استارتاپی ابریشم به خاطر این فرصت استثنایی تشکر می کند و برای ایشان ارزوی موفقیت بیشتری دارد.
/ موفقیت ها

دریاپ یکی از اعضای فینتک ایران

فینتک ایران در حال جوانه زدن در سال های اخیر بوده است و شرکت های کوچک و بزرگ هر کدام در این عرصه سهمی را به عهده گرفته اند. اکنون نیز با این که دریاپ مراحل تست خود را می گذراند و در روزهای اخیر تمام تلاش خود را بر بهینه سازی رابط کاربری خود متمرکز ساخته اما استقبال خوب از این اپلیکیشن باعث شده است تا به عضویت انجمن فینتک ایران پذیرفته شود و توسط کارشناسان به عنوان یکی از اعضای اکوسیستم فینتک ایران نیز پذیرفته شود.

 

این موضوع در کنار پذیرش در سمینارها و تورهای بین المللی باعث شده است تا همکاران دریاپی نیروی مضاعفی برای ادامه کار بدست آوردند. با بهبود رابط کاربری که طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت یکی از مراحل جدی کارهای ما به نتیجه خواهد نشست و امیدمان به همراهی مشتریان باوفایی است که ما را تنها نخواهند گذاشت.

فینتک ایران با این که در سال های اخیر با بی مهری هایی روبرو بوده است اما با رویکرد بسیار سازنده بانک مرکزی جمهوری اسلامی در حال رشد و بالندگی بسیار زیادی است. دریاپ امیدوار است با پذیرش ارزهای رمزنگاری شده در دستور العمل های بانک مرکزی و همچنین ارائه جزییات قانون جدید یکی از پیشگامان در این حوزه در کشورمان باشد.

/ موفقیت ها

دریاپ در تور استارتاپی جاده ابریشم پذیرفته شد

دریاپ یکی از استارتاپ هایی است که در رویداد جاده ابریشم پذیرفته شده است. دریاپ که یک استارتاپ در حوزه تسهیل دریافت و پرداخت و پرداخت بدون تماس است در جریان رقابت با سایر استارتاپ های متقاضی برای شرکت در جاده ابریشم برای ارائه در مرحله نهایی پذیرفته شده است و دستاوردهای این استارتاپ توسط توسعه ارشد این اپلیکیشن ارائه خواهد شد.

 

در بخش نخست این برنامه، تیم استارتاپ جاده ابریشم (شامل مجموعه‌ای از فعالان زیست‌بوم استارتاپی ایران و اروپا) طی ۱۰ روز (از۳۰ مهر تا ۹ آبان) به هفت شهر تبریز، تهران، اصفهان، یزد، شیراز، مشهد و رشت سفر می‌کنند. و شاهد ارائه استارتاپ‌های آن شهرها خواهند بود. در نهایت منتخبان هر شهر فرصت ارائه و حضور در کنفرانس دو روزه جزیره کیش را خواهند یافت. ۱۰۰ استارتاپ‌ برتر هر کدام یک بلیت رایگان ورود به رویداد بین‌المللی کیش (به ارزش ۲۰۰ یورو) را دریافت خواهند کرد و علاوه بر آن هزینه‌های اقامت و پرواز به کیش ۱۰ استارتاپ برگزیده نیز بر عهده رویداد است.در نهایت سه استارتاپ برتر به انتخاب هیات داوران به جوایز نقدی و غیر نقدی متنوعی جمعاً به ارزش تقریبی ۱۰۰ میلیون تومان و بهره‌مندی از حمایت‌های مختلف صندوق‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی، شتاب‌دهنده‌ها و فرصت حضور در نمایشگاه‌های بین المللی و … دست می‌یابند.این رویداد توسط جمعی از فعالان استارتاپی ایران و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز شتابدهی نوآوری برگزار می‌گردد.
دریاپی ها مقدم همه دوستان را برای شرکت در این رویداد گرامی می دارد و امیدوار است تا شما روز ۷ آبان در سالن خوارزمی ملاقات کند. دریاپ از همه برگزارکنندگان این رویداد تشکر می کند و تمام تلاش خود را برای ارائه بهتر انجام خواهد داد. علاقه مندان و مشتاقان به حضور در رویداد که مایل هستند شاهد برگزاری رویداد باشند می توانند از این لینک اقدام به ثبت نام کنند.

/ موفقیت ها

پایانه فروش دریاپ

دریاپ (https://cafebazaar.ir/app/ir.ingn.daryapp/?l=fa) که یک اپلیکیشن دریافت و پرداخت است، بزودی پایانه فروش خود را که تکمیل کننده پروژه دریاپ است را به بازار معرفی خواهد کرد. این اپلیکیشن که اکنون تمام خدمات بانکی از جمله کارت به کارت، انتقال پول، پرداخت قبض، مانده حساب و صورتحساب را ارائه می دهد.

این اپلیکیشن یکی از سریع ترین راه های کارت به کارت و دریافت وجه را دارد  و از محیط بسیار سراستی برای کار ارائه می دهد. این محیط برای انتقال وجه طراحی شده است تا در نهایت بتواند دریافت و پرداخت پول را به بهترین شکل ممکن تسهیل کند.

پایانه فروش دریاپ این امکان را به اکو سیستم دریاپ می دهد تا بتواند فعالیت های حسابداری را در یک فروشگاه براحتی انجام دهد و صورت حساب ارائه کند و بلافاصله از طریق اپلیکیشن خریدار که در دستگاه موبایل خریدار نصب شده است پرداخت را انجام دهد.

بسیاری از رقبای قبلی اپلیکیشن دریاپ با سخت افزارهای بخصوصی کار می کنند و هزینه نگهداری این سخت افزارها بسیار زیاد است. استفاده از NFC یکی از پایه ای ترین مشکلات این رقبا است. در بسیاری از دستگاه های موبایل امکان NFC فعال نیست. به هیمن دلیل نمی توان از آن ها در این زمینه استفاده کرد.

در پایانه فروش دریاپ از فن آوری متفاوتی استفاده شده است که پرداخت بدون تماس (Contactless Payment) را برای تمام گوشی های موجود در بازار ممکن می سازد. به این ترتیب شرکت رسانه با استفاده از امکانات بالقوه موجود در گوشی های موبایل پایانه فروش دریاپ را طراحی کرده است.

امنیت تراکنش های مالی

در میان ابتدایی ترین مولفه هایی که کاربران برای انتخاب یک اپلیکیشن بانکی دارند امنیت آن است. گاهی امنیت تراکنش های مالی تا حد مهم می‌شود که به بخشی از امنیت ملی کشور گره می خورد. گروه توسعه‌دهنده دریاپ با همین نگاه از ابتدا با در نظر گرفته سه مولفه تلاش کردند تا امنیت برنامه خود را به بالاترین میزان ممکن برسانند.

اولین مولفه عدم تبادل اطلاعات بانکی افراد است. در دریاپ به هیچ وجه اطلاعات بانکی افراد اعم از شماره کارت، نام بانک و… بین کاربران در زمان دریافت و پرداخت پول مبادله می شود. تنها نشانه گذاری صورت گرفته توسط برنامه بین آن‌ها مبادله می‌شود که این نشانه گذاری ها نیز به هیچ وجه رمزگذاری شده اطلاعات بانکی نیست.

دومین مولفه استفاده از محیط های استاندارد برنامه نویسی و برنامه نویسی به زبان اصلی از ابتدا است. یعنی هیچ کتابخانه اضافی به برنامه ملحق نشده است یا از کدهای موجود در اینترنت برای حتا گوشه‌ای از برنامه هم استفاده نشده است. به این ترتیب ما هیچ عاملی خارجی را برای نفوذ به برنامه اجازه ورود نداده‌ایم و از آخرین دستاوردهای امنیتی گوگل در برنامه نویسی نیز استفاده کرده ایم.

gen9

سومین عامل محل ضبط اطلاعات بر روی سرورهاست. هیچ کدام از اطلاعات بانکی افراد را در سرورها ضبط نمی کنیم. بلکه اطلاعات افراد در خود برنامه و بر روی گوشی های شان ضبط می‌شود که این شامل رمز دوم کارت هم نمی‌شود و رمز دوم کارت به هیچ وجه جایی ضبط نمی‌شود و هر بار باید تسط کاربر وارد گردد.

به این ترتیب تمام آنچه که به طور پایه‌ای می باید توسط ما برای امنیت تراکنش ها صورت گیرد صورت پذیرفته است. اکنون کافی است کاربران برنامه خود را با یک رمز مطمئن از دسترس دیگران دور نگه دارند. برنامه با پاک شدن یا ریست شدن گوشی کلاً تمام اطلاعات را پاک خواهد کرد و با نصب مجدد نیز اطلاعات قبلی در دسترس نخواهد بود.

پیشروی در آینده ای روشن

با نگاهی به روند رو به رشد مبادلات مالی الکترونیکی و مبادلات پولی موبایلی در جهار ساله گذشته که در آخرین گزارش بانک مرکزی درباره عملکرد شاپرک منتشر شده است می توان دریافت که این روند رشد بسیار چشمگیری داشته است. این روند که از توسعه شبکه کارت خوان ها آغاز شده است پس از چهار سال به بلوغ قابل قبولی رسیده است و می تواند به عنوان یکی از پول ساز ترین صنایع کشور مورد ارزیابی قرار گیرد.

435801379_4009

در یک نگاه رشد استفاده از کارت خوان ها بیش از ۶ برابر در کمتر از چهار سال آینده بوده است. این رشد چشمگیر البته در حوزه موبایل و اینترنت به این شدت نبوده است اما هر دو رشد نشان می دهند جالب این جاست که رشد استفاده از موبایل در حوزه تبادلات مالی بیشتر از اینترنت بوده است. این همان حوزه ای است که شرکت رسانه نیز در طی دوسال گذشته تمام تاکید خود را بر آن متمرکز کرده است.

دریاپ حاصل تلاش گروه تحقیقاتی است که حوزه های جدید را در دوسال گذشته در صنعت نرم افزارهای موبایلی جستجو کرده اند و اکنون به طرح قابل قبولی در این زمینه رسیده اند. طرحی جامع و چند سویه که می تواند به افزایش رشد در حوزه تبادلات مالی موبایلی کمک کند.

تحلیل بر این است که این رشد می تواند بسیاری از شرکت های فعال در حوزه فینتک که به بانک ها وابسته نیستند را امیدوار کند تا با روی آوردن به نوآوری هزینه های این صنعت را به نفع مردم و بانک ها کاهش دهند و عملا با کاهش هزینه و سرعت بخشیدن به عملیات بانکی و حذف اسکناس امکان توسعه خدمات بانکی را نیز افزایش دهند.

از سوی دیگر بسیاری از توسعه دهندگان با استفاده از ابزارهای تبادلات بانکی می توانند نوآوری های خود را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتری به مصرف کنندگان برسانند و عملا دغدغه های تبادلات مالی از برنامه های آن ها خارج می شود و به قدرت آن ها تبدیل می گردد. دریاپ امیدوار است در این زمینه سهم بسیار کوچکی را به عهده بگیرد. دریاپ که در حوزه مبادلات پولی موبایلی فعالی است امیدوار است کار خود را در مهرماه ۹۶ به فضل خداوند آغاز کند و تجربه ای نو را به بانکداری الکترونیکی بیافزاید

حفظ حریم خصوصی کاربران

هیچ اطلاعات اضافی از جمله اطلاعات کارت های شما بین افراد مبادله نمی شود و همه چیز توکن گذاری می شود.حتی اطلاعات شما در سرورهای ما هم ضبط نمی شوند ما تنها ارتباط دهنده بین شما هستیم و دریافت و پرداخت پول را انجام می دهیم.