امنیت تراکنش های مالی


در میان ابتدایی ترین مولفه هایی که کاربران برای انتخاب یک اپلیکیشن بانکی دارند امنیت آن است. گاهی امنیت تراکنش های مالی تا حد مهم می‌شود که به بخشی از امنیت ملی کشور گره می خورد. گروه توسعه‌دهنده دریاپ با همین نگاه از ابتدا با در نظر گرفته سه مولفه تلاش کردند تا امنیت برنامه خود را به بالاترین میزان ممکن برسانند.

اولین مولفه عدم تبادل اطلاعات بانکی افراد است. در دریاپ به هیچ وجه اطلاعات بانکی افراد اعم از شماره کارت، نام بانک و… بین کاربران در زمان دریافت و پرداخت پول مبادله می شود. تنها نشانه گذاری صورت گرفته توسط برنامه بین آن‌ها مبادله می‌شود که این نشانه گذاری ها نیز به هیچ وجه رمزگذاری شده اطلاعات بانکی نیست.

دومین مولفه استفاده از محیط های استاندارد برنامه نویسی و برنامه نویسی به زبان اصلی از ابتدا است. یعنی هیچ کتابخانه اضافی به برنامه ملحق نشده است یا از کدهای موجود در اینترنت برای حتا گوشه‌ای از برنامه هم استفاده نشده است. به این ترتیب ما هیچ عاملی خارجی را برای نفوذ به برنامه اجازه ورود نداده‌ایم و از آخرین دستاوردهای امنیتی گوگل در برنامه نویسی نیز استفاده کرده ایم.

gen9

سومین عامل محل ضبط اطلاعات بر روی سرورهاست. هیچ کدام از اطلاعات بانکی افراد را در سرورها ضبط نمی کنیم. بلکه اطلاعات افراد در خود برنامه و بر روی گوشی های شان ضبط می‌شود که این شامل رمز دوم کارت هم نمی‌شود و رمز دوم کارت به هیچ وجه جایی ضبط نمی‌شود و هر بار باید تسط کاربر وارد گردد.

به این ترتیب تمام آنچه که به طور پایه‌ای می باید توسط ما برای امنیت تراکنش ها صورت گیرد صورت پذیرفته است. اکنون کافی است کاربران برنامه خود را با یک رمز مطمئن از دسترس دیگران دور نگه دارند. برنامه با پاک شدن یا ریست شدن گوشی کلاً تمام اطلاعات را پاک خواهد کرد و با نصب مجدد نیز اطلاعات قبلی در دسترس نخواهد بود.


  • برچسب ها :

حفظ حریم خصوصی کاربران

هیچ اطلاعات اضافی از جمله اطلاعات کارت های شما بین افراد مبادله نمی شود و همه چیز توکن گذاری می شود.حتی اطلاعات شما در سرورهای ما هم ضبط نمی شوند ما تنها ارتباط دهنده بین شما هستیم و دریافت و پرداخت پول را انجام می دهیم.