دریاپ: دیگر یک استارتاپ بین المللی


دریاپ استارتاپ بین المللی شیرازی است که در حوزه پرداخت بدون تماس مهرماه امسال کار خود را آغاز کرده است. این استارتاپ کار خود را با مطالعه مشکلات جاری اپلیکیشن های پرداخت بدون تماس که با Qrcodes , NFC کار می‌کنند آغاز به کار کرد و بر روی جایگزینی آنها متمرکز شده است. راه حلی که این استارتاپ ارائه کرد مورد توجه سایر شرکت های بزرگ جهان نیز قرار گرفته است.

دریاپ در زمانی آغاز به کار خود را اعلام کرد (مهرماه ۹۶) که سایر استارتاپ ها در محیط مطالعه یا تولید محصول اولیه هستند. به همین دلیل این استارتاپ مورد توجه شتاب دهنده های خارجی قرار گرفته است هر چند که با بی مهری شتابدهنده های ایرانی روبرو شده است.

اولین جایزه که دو هفته پیش (فوریه ۲۰۱۸) این استارتاپ به خود اختصاص داد جایزه ۵۰ هزار دلاری است که در یک مسابقه بین‌المللی بسیار بزرگ و در بین صدها استارتاپ از سراسر جهان از جمله امریکا، کانادا، آلمان و … برنده آن شده است و اکنون در مرحله نهایی این مسابقه هیجان انگیز به عنوان اولین استارتاپ ایرانی برای جایزه یک میلیون دلاری به رقابت می پردازد.

این رقابت جهانی Edge 196 (http://www.edge196.com/) نام دارد که خود را این‌گونه تعریف کرده است: رقابت جهانی استارتاپ ۲۰۱۷، در حوزه فین تک به قصد توان مندسازی نوآوران و استارتاپ ها در سطح جهان ذیل پلت فرم ادج ۱۹۶ صورت می گیرد. رقابت در ۲۶ ناحیه جهان شامل ۱۹۶ کشور با هدف شناسایی استاتارپ هایی است که می‌توانند تک شاخ های این صنعت در سال‌های آینده باشند، صورت می گیرد. از هر ناحیه ۳ استارتاپ به رقابت مقدماتی و تنها یک استارتاپ یعنی ۲۶ استارتاپ از سراسر جهان به رقابت نهایی راه می یابند. هر یک از این ۲۶ استارتاپ ۵۰ هزار دلار به علاوه پیشنهاد سرمایه‌گذاری را به عنوان جایزه دریافت می‌کنند و در نهایت پس از رقابت بین همه آن‌ها یک استارتاپ به جایزه یک میلیون دلاری می رسد.

این جایزه در کنار رقابت در مرحله پیش نهایی استارتاپ مسترکارت به نام استارت پث (https://www.startpath.com) که در آن دریاپ به ۵۰ تیم نهایی رقابت کننده راه یافته است و امیدوار است به لیست ۲۰ تیم نهایی راه یابد در تیم این اعتماد به نفس را بوجود آورده است که مسیر درستی را انتخاب کرده اند.

دعوت برای حضور در مانی ۲۰۲۰ در سنگاپور و گردهمایی استارتاپ ها در سیسایدگوا (http://www.seasidestartupsummit.in) نیز از اتفاقات بسیار خوبی است که خبرهای آن به این استارتاپ می رسد.

راه حل ارائه شده توسط این استارتاپ برای انتقال و دریافت وجه می‌تواند یکی از مشکلات اصلی سیستم پرداخت یعنی هزینه‌های سنگین و گزاف سیستم بانکی را مورد هدف قرار دهد. تیم دریاپ تلاش می‌کند تا جلب نظر مدیران شهری اولین قدم خود برای بستن قراردادهای مطمئن را با صبوری و با اطمینان بردارد.

هر چند که نو بودن روش کار و ایجاد اعتماد در مصرف کننده می‌تواند به عنوان یکی از موانع این استارتاپ باشد اما با همکاری سیستم بانکی می‌توان در زیر ساخت اطمینان لازم برای اجرای درست این کار را فراهم آورد.


  • برچسب ها :

حفظ حریم خصوصی کاربران

هیچ اطلاعات اضافی از جمله اطلاعات کارت های شما بین افراد مبادله نمی شود و همه چیز توکن گذاری می شود.حتی اطلاعات شما در سرورهای ما هم ضبط نمی شوند ما تنها ارتباط دهنده بین شما هستیم و دریافت و پرداخت پول را انجام می دهیم.